Doprava ZADARMO od 75 EUR (SK a CZ)

Behanie je trendy

Behanie je trendy

Behanie je trendy! Dajte mu šancu aj vy.


Trúfneme si povedať, že nie je šport, ktorý by bol v posledných rokoch tak populárny, ako je beh. A nie je sa čomu diviť. Vlna koronavirové pandémie všetky športoviská uzavrela a nebolo moc možností, kde si vyplaviť endorfíny. Navyše pandémie negatívne pôsobí na ľudskú psychiku a vedie mnoho ľudí k posttraumatickému stresu či dlhodobé úzkosti a depresii. Beh je dobrý liek na všetky starosti, čistí hlavu a navyše sa po ňom skvele zaspáva.

Ďalšou výhodou je, že k nemu potrebujete len pár vecí a za hodinu behu nezaplatíte ani "euro". Je časovo nenáročný, sami si volíte vzdialenosť a tempo. Môžete vybehnúť prakticky kedykoľvek a kdekoľvek. Nelimituje vás počasie a jediné, čo potrebujete, je čas, chuť a motivácia. Beh je ideálny pre všetkých z vás, ktorí sa neradi uzatvárate do miestností. Ste v meste alebo máte okolo seba les, park, všetko je ideálne. Navyše beh nie je len pre mladých, ale aj pre mamičky s kočíkom a seniorov. Je to pre nás prirodzený pohyb, u ktorého ani vek nehrá rolu.

Čo by sme ale rozhodne pri behu nemali podceniť je obuv. Odporúčame zájsť do predajne, vyskúšať si topánky a poradiť sa s predajcom, aký typ topánky zvoliť. Je hneď niekoľko faktorov, ktoré dokážu pri behu ovplyvniť ako komfort, tak i zdravie. Najdôležitejším faktorom pre bežecké topánky je podľa špecialistov to, čo vaše noha robí, keď beháte. Sú tri druhy došliapnutí pronační, supinačné a neutrálne.

 

Pronácia je typ poruchy, kedy príliš kladiete svoju váhu na vnútornú stranu nôh. Znak, ktorý na pronační typ chodidlá môže poukazovať, sú väčšinou nohy do X.

Supinácia je typ poruchy, kedy príliš kladiete svoju váhu na vonkajšiu stranu nôh. Znak, ktorý na supinačný typ chodidlá môže poukazovať, sú naopak nohy do O a kladenie špičiek dovnútra.

Neutrál je správny pohyb pri behu, kedy nedochádza ani k vnútornému ani vonkajšiemu zaťažení chodidla. Osa bežeckého kroku prechádza stredom chodidla.

 

Ďalším faktorom je zvolenie správnej miery odpruženie, ktoré chránia naše členky pred dopadom na povrch. Keď vyberáte bežeckú obuv, myslite na to, nech má kvalitnú medzipodošvu, ktorá vynakladanú energiu pri behu pošle späť z tenisky do tela. Ušetríte tak veľa sily.

 

Následne je dôležité vybrať správny druh podrážky. Je rozdiel, ak beháte v teréne či na ceste.

 

Pokiaľ ide o oblečenie, nemusíte nutne behať v oblečení špecificky určenom pre beh. Dôležité je zvoliť funkčné a pohodlné materiály.

 

Čo z toho vyplýva?

Nepodceniť bežecké topánky, funkčné oblečenie, motivačnú hudbu do slúchadiel a náš nakopávač.

 

Váhate si beh vyskúšať? Určite každého raz napadlo, či je pre neho beh to pravé a bude mať na neho tie správne účinky?

 

Ak aj vás, tak my len doporučujeme! Behajte pekne pozvoľna, bez prepínania síl, užite si ho, vyčistite si hlavu a nevypustite u neho dušu. Posilníte imunitu, zvýšite fyzickú kondíciu a budete sa cítiť skvele.

 

Dajte nám potom vedieť, či vás beh pohltil.

 

Prajeme veľa nabehaných kilometrov, ktoré budú o to účinnejšie, keď si pred behom vezmete náš nakopávač Pinky Skinny Drink, vďaka ktorému budete lepšie spaľovať tukové zásoby. Tak behu zdar!

 

 


Slečna, ak sa rozhodneš zdieľať produkty Pinky Protein na sociálnych sieťach, nezabudni ich označiť #pinkyprotein #doplnekstravy @pinkyprotein